اهمیت کشاورزی ونقش جهاد سازندگی

 

سخنان حضرت امام خمینی (س) در خصوص  اهمیت کشاورزی ونقش جهاد سازندگی در جمع اعضای شورای مرکزی جهاد سازندگی :

 

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

 

از زحمات جهاد در روستاها و جبهه‏ها تشکر و تقدیر می‏نمایم. کراراً درباره زحمات جهاد در جبهه‏ها گفته‏ام. زحمات جهاد در سراسر ایران چشمگیر و مورد تصدیق همه ما بوده است. توجه کنید که کارهایتان برای خدا باشد. شما از خدا پاداش بخواهید نه از دولت و ملت. باید کاری کنیم که او راضی باشد.

 

اما راجع به بودجه جهاد، ان‏شاءاللّه‏ وقتی وزیر تعیین شد، تجدید نظر لازم را می‏نماید. من هم سفارش می‏کنم که ان‏شاءاللّه‏ دولت به محرومین نظر بهتری بنماید. کار در روستاها بسیار ارزشمند است. در سابق به روستاها هیچنمی‏رسیدند و کار اساسی برای روستاها نشده بود. و امروز هم اگر پشتوانه مردم نبود، دولت توان رسیدگی به تمام روستاها را پیدانمی‏کرد. امروز بحمداللّه‏با همت جوانها وضع روستاها رو به بهبود است.

 

ایران کشوری است که باید کشاورزی‏اش اساس همه کارها باشد. آن عده‏ای که می‏گویند از نظر کشاورزی نمی‏شود خودکفا شد، اطلاع دقیق ندارند. روستاییان هم سعی کنند به شهرها نیایند و در روستاهای خود بمانند. چون آنها کهنمی‏خواهند مثل بالا شهریهای ما زندگی کنند، پس در روستاها بمانند. ان‏شاءاللّه‏ دولت به وضع آنها رسیدگی می‏نماید. ان‏شاءاللّه‏ جهادسازندگی بتواند محرومیتهایی را که روستاییان دارند بتدریج رفع نماید. جهاد هم خوب عمل کرده است. وقتی دست در دست یکدیگر دهید

ان‏شاءاللّه‏ تمامی‏کارها به صورت خوبی انجام می‏گیرد.

 

اگر با هم باشید مطمئن باشید مشکلات رفع می‏شود. کوشش کنید کارهای بسیار خوب و عالی برای اسلام و مسلمین داشته باشید، و مظلومین را از ظلم و گرفتاری نجات دهید. نماینده من در جهاد می‏ماند و به کارهایش ادامه می‏دهد.

 

والسلام علیکم و رحمة اللّه‏ و برکاته

آرشیو

لیست نویسندگان

نظرات اخیر

هیچ چیز

ارسالی های اخیر