برگزاری نخستین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)

بوسیله Administrator26. فروردين 1392 13:39

اولین جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) با حضور نمایندگان وزارتخانه ها، سازمانها، ادارات و ارگانهای نظامی و انتظامی و مردمی و مراکز فرهنگی در حرم امام خمینی برگزار شد.

 

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، محمد علی انصاری دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: همه ما اعضای ستاد بزرگداشت باید بدانیم که در امر برگزاری این مراسم یک مسئولیت بسیار خطیر و یک رسالت و تکلیف الهی و فرهنگی در پیش رو داریم و هر اندازه نیز وقت گذاشته و همت بگماریم حق مراسم امام را ادا نکرده ایم و علی رغم اذعان به حق شناسی و عشق و نیز مدیریت مطلوب اعضاء ستاد نسبت به مراسم بزرگداشت امام، ولی از همه ظرافت ها و امکانات نیز استفاده نمی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه تمامی اعضای ستاد مدیران و مسئولان و کارگزاران بخشهای مختلف نظام هستند، لکن در موضوع مراسم امام باید اولویت کار، پرداختن به مباحث مهم ستاد باشد و از اینکه خداوند این فرصت خدمت مضاعف را به ما داده است که بر راه و رسم امام که همان راه و رسم مکتب علوی و حسینی است، پافشاری کنیم و افتخار کنیم و همواره یادآور این حقیقت باشیم که این انقلاب بی نام و نشان امام خمینی در هیچ جای جهان شناخته نمی شود و اگر کسی فکر کند که در دایره نام مقدس جمهوری اسلامی ایران می تواند بدون بهره گیری از نام و روح و حقیقت مقدس امام به حیات معنوی و سیاسی خود ادامه دهد مرتکب خطا یا اشتباه تاریخی و جبران ناپذیر شده است. زیرا امام در تاریخ یک مرز روشن و یک خط ممتد تا رسیدن به حقیقت ناب توحید و اسلامی است و مقابل آن نیز خط باطل است و مرز واسط وجود ندارد؛ ما یا هویت فکری و سیاسی خود را از امام گرفته ایم که باید به آن افتخار کنیم و با صلابت در مسیر آن گام نهیم و لحظه ای درنگ و کوتاهی نکنیم و یا در مقابل آن باشیم.

 

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی با طرح این سوال که آیا بزرگداشت امام صرفا یک مراسم و آیین عزاداری و گردهمایی است یا اینکه روح و حقیقت مراسم، تبیین شخصیت و اصول و خط و راه امام و گردهمایی و نیز نماد وابستگی و عشق به استمرار مکتب سیاسی امام است، گفت: پاسخ به این سوال مجال بیشتری می طلبد، اما قدر مسلم این است که ما امروز وارث یک امانت بزرگ هستیم و باید به اهمیت آن واقف باشیم و بزرگداشت امام تذکار سنگینی امانت و رسالت حراست از آن است. لذا هر سال باید شکوه و عظمت مراسم بیشتر از گذشته باشد. امسال نیز که پایان دوره هشت ساله دولت خدمتگزار است، خوب است که مراسم با ویژگی و شکوه خاصی همراه باشد و کارنامه ای شفاف و میراث معنوی و مدیریتی خوب و کارآمد برای سالهای بعد به ودیعت نهاده شود.

برچسب ها:

ارسال نظر

  Country flag

biuquote
  • نظر
  • پیش نمایش زنده
Loading

آرشیو

لیست صفحات

لیست موضوعات

ارسالی های اخیر